Lze měřit štěstí a vděčnost?

.. Mé oči spočinuly na stole. – na starou roztrhanou peněženku, která obsahovala přesně 2 EURO 11 centů. Patřila mé matce. Zaplavil mě pocit vděčnosti. Před pár dny jsem to objevila ve své pokladně. Jediné dědictví mých rodičů..

Najednou jsem si vzpomněla na příběh, který mi nedávno vyprávěl jeden důchodce. Byl na  své rodiče, zvláště k otci, velmi zahořklý. I když oba už nežijí.

Řekl mi, že jeden bohatý starý muž si oblíbil jeho mámu. Když byl starý a nemocný, starala se o něj. A nechal je bydlet ve své honosné pražské vile nedaleko centra s nádherným výhledem na stověžatou Prahu. Po jeho smrti na ni vilu přepsal. A jeho rodiče tam žili až do své smrti. Otec mu slíbil, že mu umožní pronajmout ostatní byty ve vile, pokud jim pomůže s rekonstrukcí. Jeho otec ale slovo nedodržel. “Už nežijí, ale toto svému otci nikdy nezapomenu! “ dodal hořce k příběhu.

„Co se stalo s Villou poté, co rodiče zemřeli?“ zeptala jsem se ho zvědavě. 

„Zdědil jsem ji. A hned ji prodal za 20.000.000 Kč. Vím, že jsem mohl dostat víc. Za peníze jsem koupil další domy a ze zbytku peněz stále žiju,“ odpověděl.

Wow! Nemohla jsem skrýt svůj údiv. Soustředíme se pouze na to negativní a to dobré zcela přehlížíme.

Dále ho rozčilovaly jeho další historky, že se snažil pronajmout ty zakoupené domy. A stavební firma, která od něj peníze předem vzala, se neustále na něco vymlouvala. Nikdy se svým závazkům neměla. A nájemníci si mysleli, že nemusí platit…

Jeho otec ho velmi dobře znal a vlastně ho před tím chránil, když byl naživu… Nejsem si jistá, jestli to ode mě chtěl slyšet….

Nakonec musím dodat, že nejsem svatá, protože jsem tak vděčná za 2 eura 11 centů. Stálo mě to intenzivní vnitřní práci na mých traumatech, vzteků na rodiče, hodně jsem si u toho pobrečela. Až se mi vyjasnilo a já čistýma očima viděla, jakou hodnotu mi dětství a moji rodiče dali 🙂 A za to jsem jim vděčná.

Pán důchodce takové štěstí neměl…

Přeji vám šťastné dny nejen – dnešní – mezinárodní DEN ŠTĚSTÍ.

vaše Kristína

POMÁHÁME opuštěným dětem / matkám a otcům

chci také přispět

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů